Gliwice

Gliwice, to jedno z najprężniej rozwijających się miast na Górnym Śląsku. W pełni wykorzystują swoją szansę na sukces ekonomiczny, którą zawdzięczają położeniu przy skrzyżowaniu autostrady A1 i A4. W Gliwicach znajduje się także największy port śródlądowy w Polsce, a dojazd do lotniska w Pyrzowicach, jednego z największych portów lotniczych zajmuje 20 minut.

Na terenie Gliwic funkcjonuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych, Obecnie w KSSE działa 390 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały 36 mld złotych i stworzyły 80 000 miejsc pracy.

Hasło: "Gliwice przyszłość jest TU", którym promuje się Miasto, realizowane jest także poprzez stworzenie w Gliwicach ważnego ośrodka akademickiego, naukowego i przemysłowego.

Wykwalifikowane kadry windują pozycję miasta w rankingach innowacyjności i dynamicznego rozwoju. 

Gliwice posiadają także szeroki wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu.

Sprzyjają temu duże tereny zielone miasta oraz jego atrakcyjne obiekty sportowo-rekreacyjne. Należą do nich: boiska, stadiony, hale sportowe, kryte pływalnie i kąpieliska, korty tenisowe oraz kryte lodowisko i ścianka wspinaczkowa. Niemal w centrum Miasta znajduje się też inna gliwicka atrakcja - Palmiarnia Miejska, w której zgromadzono kilka tysięcy tropikalnych roślin. 

Szeroki wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu uzupełnia zróżnicowana oferta kulturalna. W Gliwicach odbywają się festiwale muzyczne, imprezy plenerowe, wystawy i spektakle teatralne. Działa także Arena Gliwice, jeden z największych obiektów tego typu w Polsce z bogatym repertuarem widowisk i koncertów największych gwiazd muzyki.

W Gliwicach właśnie rozpoczął działać kolejny obiekt sieci maga inn. maga inn, to w pełni zautomatyzowane obiekty hotelarskie, które oferują noclegi w ekologicznych kontenerach morskich. Zapraszamy.